• Çevreyolu Bulvarı No:159, C Blok, Kapı No:3/4, İzmir

İş Makineleri Bakım ve Çalıştırılması

İş makinelerinin en az yakıt, yağ ve yedek parça ile arıza yapmadan çalışmalarını sağlamak amacı ile periyodik olarak günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak yapılan işlemlerdir.

İzmir iş makinasi ataşman revizyonu -İş makinesinin kullanılması ve bakımının  doğru ve güvenilir olmasında en önemli faktör insandır. Bu sebeple makineyi kullanan ve bakımını yapan elemanın bilgili tecrübeli ve eğitilmiş olması şarttır.

İzmir İş Makinesi Ataşman Revizyonu

İzmir iş makinasi ataşman revizyonu – Bakım zamanları makine imalatçısının tavsiyesine uymak şartıyla günlük, haftalık, aylık, yıllık kontrol, değişim ve ayar zamanlarını belirtir. Bakım zamanları makine yapısı ve özelliğine bağlı olarak çalışma saati veya kilometre olarak verilmektedir.

ZAMAN ÇALIŞMA SAATİ KİLOMETRE
  Günlük

Haftalık

Aylık

Üç aylık

Altı aylık

Yıllık

10 Saat

50 Saat

250 Saat

500 Saat

1000 Saat

2000 Saat

500 Km.

2500 Km.

12500 Km.

25000 Km.

50000 Km.

100000 Km.

Makinede arıza meydana geldiğinde yapılan pahalı ve istenmeyen bir bakım şeklidir

Makinede arıza meydana gelmeden, periyodik olarak belirli zamanlarda makinenin sistemli bir şekilde kontrol edilerek bakımının yapılmasıdır.

Makine bakım ve kontrolleri düz bir zeminde ekipmanlar yere indirilmiş ve emniyete alınmış şekilde yapılmalıdır. Makine yağ ve filtre değişim zamanları imalatçı tavsiyesi ve makinenin çalışma şartlarına bağlıdır.

Bakım Emniyeti

İş kazalarının çoğu insanların basit olan temel kural ve ikazlara uymadığından meydana gelmektedir. Gerekli tedbirler alınarak iş kazaları önlenebilir. İş makinesi bakımını yapmadan önce emniyet tedbirlerinin ve ikaz yazılarını okuyup anlayınız.

  • Kapalı yerlerde makineyi uzun süre çalıştırmayınız.
  • Yakıt doldururken, akü ve soğutma sıvı kontrolü yaparken ateşle yaklaşmayın.
  • Basınçlı sistemlerin (yakıt, soğutma, yağ, hidrolik) basıncını boşaltmadan bakım yapmayınız.
  • Yaptığınız işe uygun koruyucu ve takım kullanınız.
Call Now Button