• Çevreyolu Bulvarı No:159, C Blok, Kapı No:3/4, İzmir

Kapla ürün grubu, mühendislik plastiği sınıfında, polimer bir malzemedir. Endüstrinin birçok alanında, sürtünme, aşınma ve malzemelerin akış problemlerine çözümler üretir. Oldukça düşük sürtünme yüzeyi, yüksek darbe dayanımı ve mükemmel kimyasal dayanımı ile kendine has bir malzemedir. Kamyon, Silo, vb. yerlerde …

Kapla ürün grubu, mühendislik plastiği sınıfında, polimer bir malzemedir.

Endüstrinin birçok alanında, sürtünme, aşınma ve malzemelerin akış problemlerine çözümler üretir. Oldukça düşük sürtünme yüzeyi, yüksek darbe dayanımı ve mükemmel kimyasal dayanımı ile kendine has bir malzemedir. Kamyon, Silo, vb. yerlerde kaplama malzemesi olarak tasarlanması bu özelliklerinin paralelinde gerçekleşmiştir.

Özellikle kamyonların taşıdıkları yükü boşaltmalarında yaşanan zorluklar; Kapla’nın dayanıklı ve kaygan yüzeyi ile rahatlıkla giderilmektedir. Unutulmamalıdır ki kamyon tüm yükünü boşaltmadığı takdirde taşıma kaybına uğramaktadır. Kamyonların taşıdıkları yükü boşaltmaları zorlandıkça, işletme verimleri de düşmektedir. Birçok madde (killi toprak, ıslak kömür v.b.) kamyon kasalarına yapışarak akmamakta, kazalara dahi yol açmaktadır. Hafif bir malzeme olması, ayrıca kaplama olarak kamyon taşıma verimine de katkı yapmaktadır.

Kapla kaplamalarının diğer bir önemli özelliği de darbe dayanımının yüksek olmasıdır. Özellikle sivri kenarlı kaya, taş ve benzeri maddelerin dökülmeleri esnasında meydana gelen darbe Kapla tarafından rahatlıkla karşılanabilmektedir. Kapla, aşındırıcı ortamlarda (kimyasal etkileşim dahil) ortalama olarak standart çeliğe göre 2 kat, aluminyuma karşı da 4 kat aşınma dayanımı göstermektedir. Kapla ses ve ısıya karşı yalıtkandır.

Call Now Button